Історія

Харківського професійного електротехнічного ліцею

/Files/images/Здание-чб.gifПрискорення науково-технічного прогресу, інтенсивний характер розвитку сучасних технологій і підвищення вимог до виробничих функцій працівника (робітника, техніка, інженера) вимагали удосконалення підготовки фахівців. Все більші потрібні були працівники, які володіли б широким технічним світоглядом, були здатні оперативно реагувати на будь які зміни в технологічному процесі, спроможні передбачати наслідки цих змін, планувати свої дії, самостійно визначати найбільш раціональні прийоми трудових дій. Усе це вимагало від працівника ґрунтових знань з відповідної професії. А це могло забезпечити тільки заснування галузі освіти, спрямованої на професійне навчання і виховання.

Тому…У серпні 1943 року вийшла постанова СНК і ЦКВКП (б) № 901 про організацію училищ. У постанові говорилось: "Для влаштування, навчання і виховання дітей бійців Червоної армії, партизанів війни, дітей робочих, колгоспників, загиблих організувати в Харківський та ін. Областях спеціальні ремісничі училища." Так було організовано РУ – 3, спеціальне ремісниче училище енергетиків для дітей загиблих зі строком навчання 3 – 4 роки. У 1958 році це вже було міське училище №3 зі строком навчання 2 роки. У 1975 році – підготовка кадрів з середньою освітою і для тресту "Южелектромонтаж".


/Files/images/Кнышов.gifКнишов Микола Федорович Першим директором до 1976 року був Микола Федорович Книшов , який пропрацював в училищі 35 років. Ще на початку організації училища він був першою людиною, яка ввійшла в зруйновану війною будівлю, відновив її і дав змогу вчитися бездомним і дітям-сиротам, здобувати кваліфікацію, бути гідною зміною своїх батьків. Микола Федорович брав активну участь у профорієнтаційній роботі з метою зацікавлення дітей у здобуванні корисної спеціальності, що дала б їм путівку у життя. За гідну роботу він одержав звання почесного робітника профтехосвіти УРСР.


/Files/images/Кудряшов.gifКудряшов Віктор МихайловичУ 70 – 90 рр. Директором училища був Кудряшов Віктор Михайлович. За роки роботи в якості директора він удосконалив навчально-виховний процес, покращив матеріально-технічну базу училища, приділяв велику увагу патріотичному вихованню і фізичній загартованості підростаючого покоління, зробив великий внесок у розвиток професійно-технічного навчання. В цей час були введені нові спеціальності: радіомонтажники, монтажник зв’язку – кабельщик, монтажник зв’язку – паяльщик. Були обладнані електромонтажна і радіомонтажна майстерні, організовані в учбових майстернях такі робочі місця учнів, які забезпечують міцне засвоєння початкових виробничих умінь і навичок, їх наступне збагачення на випуску корисної продукції. У цьому активно допомагали трест "Южелектромонтаж" і завод "Комунар". Для практичного засвоєння матеріалу були встановлені в електромонтажній майстерні стенди-тренажери або, як їх ще називають, учбово-тренувальні панелі. На них відпрацьовуються вправи із збирання схем освітлення одно-, дво–, і трьохкімнатних квартир, вмикання верхнього світла, схем обліку електроенергії, схем пуску асинхронного двигуна за допомогою магнітного пускача.

В майстернях вироблялись деталі плафонів для освітлення, щитки, розподільні коробки, електрошафи, металоконструкції і нестандартні шафи за замовленням підприємств і населення.

В радіомонтажній майстерні учні виконують вправи по збиранню радіоелементів, монтажу плат, мікросхем в умовах, що максимально найближчі до виробництва.

Починаючи з 1947 року – року першого випуску учнів училища – щороку в колектив базового тресту вливались сотні випускників училища, робітнича біографія яких почалась у будівничо-монтажних управліннях Харкова, Полтави, Сум.


У склад державного спеціалізованого підприємства "Южєлектромонтаж" входять заводи, інститути, вісім спеціалізованих управлінь, в яких працюють випускники ПТУ №3. Робітники базового підприємства тісно співпрацюють з колективом училища та орієнтують молодь, яка бажає отримати фах електромонтажника, на те, що є найвірніший шлях до цього – навчання в ПТУ №3.

У першому випуску училища у 1947 році РУ – 3 закінчив Володя Юрик, який пройшов увесь робітничий шлях і став керівником треста "Южелектромонтаж".

Випускник РУ – 3 Сафонов Олексій Євдокимович став директором треста "Южелектромонтаж". Училище поставляло кадри на завод Шевченко, "Комунар", "Електроприбор", "Протон", завод радіоелементів.

Відбувались перетворення і зміни в учбово-матеріальній базі і змістові навчання. Були створені кабінети із загальноосвітніх предметів, обладнаний кабінет інформатики й обчислювальної техніки, модернізовані майстерні.

Багато хто з вихованців училища – передовики виробництва, а деякі стали інженерами, досвідченими керівниками, науковими, педагогічними робітниками. Більше ста випускників училища були відзначені урядовими нагородами.

Закінчив училище Віктор Іванович Зозуля. Багато років відпрацював він на найвідповідніших місцях, відзначений багатьма нагородами.

Високої оцінки заслуговує досвід майстрів виробничого навчання, випускників училища наступних поколінь. Це такі, як: Михайло Володимирович Ляшенко, Анатолій Павлович Іменинник, Володимир Миколайович Рак, Віктор Іванович Волошин, Віктор Миколайович Курілов.

Тісний зв’язок з виробничим навчанням забезпечують викладачі Бірюкова Надія Іванівна, Валентина Іванівна Кривошея, Галина Миколаївна Нагорна.


/Files/images/Беликов.gifБєліков Олександр ІвановичУ 1996 році на посаду директора був призначений викладач, заступник директора Бєліков Олександр Іванович. Під його керівництвом училище продовжує свою роботу з підготовки робітників електромонтажного профілю, були відкриті нові спеціальності: слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник. Олександр Іванович удосконалив досвід з організації роботи всього педагогічного колективу училища при підготовці кваліфікованих робітників.

Педагогічний колектив нашого училища намагається зробити, щоб підростаюче покоління з широким світоглядом, глибокими знаннями утворилось за допомогою добре поставленого навчально-методичного, виховного процесу, завдяки високому авторитету і престижу училища.

Щоб процес навчання в нашому училищі не набирав суб’єктивно-інтуїтивного або імперативного характеру, для цього викладачі і майстри виробничого навчання проводять педагогічно-психологічні і методичні дослідження, опрацьовують нові педагогічні технології, в яких ураховуються підвищення гуманітарного потенціалу людини в її спілкуванні з оточуючим середовищем, глобальність екологічного мислення, зростання технології виробництва та ін. Цьому повинна сприяти і гуманізація навчально-виховного процесу в цілому. Над цим продовжує працювати увесь педагогічно-інженерний колектив на чолі з директором Салтановим Юрієм Вікторовичом.


/Files/images/Салтанов.gifСалтанов Юрій ВікторовичУ 1990 році до училища прийшов працювати молодий, енергійний викладач ДПЮ Салтанов Юрій Вікторович. Проявив себе, як кваліфікований спеціаліст і був призначений на посаду заступника директора з навчально-виробничої роботи. З лютого 2002 року Юрій Вікторович тимчасово виконував обов’язки директора, а з травня 2002 року був призначен на посаду директора.


З 1 липня 2003 року ПТУ №3 було переіменовано в Харківський професійний електротехнічний ліцей.

Презентація історія ліцею

з 01.09.2017 до Державного навчального закладу «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» приєднано Харківський професійний електротехнічний ліцей (Наказ Міністерства освіти і науки України № 586 від 11.04.2017 р., наказ по ліцею від 31.08.2017 № 53)
Державний навчальний заклад «Харківський професійний ліцей будівельних технологій» змінив тип і назву наДержавний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»(Наказ Міністерства освіти і науки України № 586 від 11.04.2017 р., наказ по ліцею від 28.03.2019 № 29)

/Files/images/0_b/1Д1-239x300.jpg

Юкляєвська Наталія Вікторівна

директор
Державного навчального закладу
«Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості»


Кiлькiсть переглядiв: 1559